REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

5 golat më të bukur të javës së 9-të në Bundesliga

28 Tetor 2017 19:15

Java e 9-të e Bundesliga ka dhuruar gola të mrekullueshëm për t’u parë.

Më poshtë është renditja e 5 rrjetave më të bukura.

Nga Bailey, Goretzka, Philipp dhe më shumë, këta futbollistë i kanë lënë tifozët e futbollit me gojë hapur.

5) FC Augsburg – Hannover 96 (1-2) – Michael Gregoritsch, 1-0, FC Augsburg.

4) Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund (2-2) – Maximilian Philip, 0-2, Borussia.

3) Borussia M’Gladbach – Bayer Leverkusen (1-5) – Leon Bailey, 1-2, Leverkusen.

2) Schalke 04 – Mainz 05 (2-0) – Leon Goretzka, 1-0, Schalke 04.

1) RB Leipizg – VFB Stuttgard – Marcel Sabitzer 1-0, RB Leipzig.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment