REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Aguero pa ndjenja, shkon në spital në pushimin e ndeshjes me Nigerinë

14 Nëntor 2017 21:47

Sergio Aguero u dërgua në spital të martën pasi u rrëzua pa ndjenja gjatë pushimit të ndeshjes në miqësoren me Argjentinën kundër Nigerisë.

Sulmuesi i Manchester City u bë golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Argjentinës, kur ai shënoi në pjesën e parë për të vendosur avantazhin 2-0 të Argjentinës.

Në pushim, megjithatë, Aguero pësoi një problem ende të panjohur dhe u detyrua të largohej nga Stadion FK në Krasnodar dhe të kërkonte trajtim mjekësor.

TyC Sports më vonë njoftoi se më vonë u rikthye në vetëdije dhe iu nënshtrua testeve në spital, ndërsa Dario Benedetto e zëvendësoi në fushë.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment