REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
2 Dhjetor 2017

Pilotët të cilët do të garojnë me makinat e skuadrës Alfa Romeo Sauber, janë Charles Leclerc, kampion i Formula 2, dhe suedezi Marcus Ericsson.

Piloti suedez, i cili ka mbështetjen e pakushtëzuar të financuesve të Longbow Finance S.A., shoqëria zvicerane me kapitale edhe suedeze që ka kontrollin e ekipit, u konfirmua për sezonin 2018, duke fituar balotazhin me puljezin Antonio Giovinazzi. Por italiani që do të jetë piloti i tretë i Ferrari-t, do të ketë mundësinë që të drejtojë makinën Alfa Romeo Sauber në shumë të premte, gjatë provave të lira.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment