REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Atletico kontakton me Ozil

14 Nëntor 2017 19:41

Atletico Madrid ka kontaktuar sulmuesin e Arsenal, Mesut Ozil për një lëvizje të mundshme në merkaton e verës, sipas The Sun.

Gjermani do të jetë pa kontratë në fund të sezonit, duke e lejuar atë që potencialisht të nënshkruajë një kontratë paraprake me një klub të ri në janar.

Atletico është e gatshme ti ofrojë Ozil një pagë prej 200,000 euro në javë dhe një tarifë të rëndësishme të nënshkrimit, edhe pse kjo nuk shkon deri në  330,000-në-javë, shumë të cilën përfaqësuesit e tij kanë kërkuar nga Arsenal.

Ozil mund të tundohet nga një kthim në Madrid, pasi ka shijuar suksesin në Santiago Bernabeu nga 2010 në 2013.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment