REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Bakayoko befason me deklaratën për Kante dhe Matuidi

13 Nëntor 2017 17:26

Ylli i Chelsea-t nuk u zgjodh nga Didier Deschamps, pasi Franca mundi Uellsin 2-0 në miqësore, përpara se të përballet me Gjermaninë këtë javë në një miqësor të dytë.

Duke folur për “L'Equipe”, ish-mesfushori i Monako kishte u shpreh kështu: "Unë besoj, Kupa e Botës është qëllimi im. Unë luaj në një klub të madh, mendoj se mund të luajë në rolin tim të preferuar”.

"Unë mendoj se (Adrian) Rabiot, (N'Golo) Kante, (Blaise) Matuidi, (Corentin) Tolisso nuk janë më të mirë se unë. I respektoj zgjedhjet e trajnerit dhe gjithashtu respektoj lojtarët e zgjedhur, ata janë të talentuar, i kam miq. Jam krenar që janë përzgjedhur, dëshiroj të jem me ta. Por unë nuk jam më i keq se ata", tha 23-vjeçari.

Tifozët e Bluve (por jo vetëm ata) do të marrin këtë pretendim si qesharak, duke parë që Kante ishte një nga më të mirët në Premier League midis dy fushave të fundit duke fituar titullin, së pari me Leicester City, pastaj Chelsea.

Bakayoko 23-vjeçar u bashkua me Chelsea-n këtë verë për 40 milionë euro, por ka marrë kohë për t'u përshtatur në Premier League, megjithëse ai ka bërë tashmë disa shfaqje të mira.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment