REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Barcelona i “vjedh” yllin Atletico-s, dështon Mourinho

14 Nëntor 2017 15:14

Barcelona ka arritur akordin në parim për nënshkrimin e sulmuesit të Atletico Madrid, Antoine Griezmann.

Francezi ka qenë një ndër lojtarët e preferuar të Jose Mourinho-s për t’a sjellë në “Old Trafford” por United ishte i pafat. Ndërkohë që klubi katalanas sipas “Le 10 Sport” ka lëvizur “gurët” për t’a bindur lojtarin që të vijë në Camp Nou”.

26-vjeçari mund të transferohej te “Djajtë e kuq” gjatë merkatos së verës por Atletico ishte i dënuar nga FIFA dhe bisedimet u ndalën.

Më pas Griezmann nënshkroi një marrëveshje të re me klubin e tij, duke dyfishuar klauzolën e lirimit nga 85millionë paund në 170milionë paund.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment