REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Brazil, në podium është Ferrari, triumfon Vettel

12 Nëntor 2017 19:12

Sebastian Vettel dhe Lewis Hamilton, Ferrari dhe Mercedes, kanë qenë në një betejë në cirkuitin e Interalgos. Gjermani i Ferrari, në fund, ka triumfuar, kërkonte fitore sepse i mungonte që nga gara e Hungarisë, para pushimeve të verës.

Në podium edhe Kimi Raikkonen, i treti pas shpinës së Bottas, piloti finlandez i Ferrari i ka rezisutar edhe sulmeve të Lewis Hamilton që u nis për të qenë protagonist, por edhe që ka komanduar garën.

Në vendet e pestë dhe të gjashtë renditet Red Bull me Max Verstappen dhe Daniel Ricciardo. Vendi i shtatë për Felipe Massa me Williams, ky i fundit i vendosur para tifozëve të tij në shtëpinë e tij. E mbyllin dhjetëshen më të mirë Fernando Alonso me McLaren, Sergio Perez me Force India dhe Nico Hulkenberg me Renault.

Renditja GP Brazil

1 S. Vettel Ferrari -: --.---

2 V. Bottas Mercedes -: - .--- 0: 02.762

3 K. Raikkonen Ferrari -: - .--- 0: 04.600

4 L. Hamilton Mercedes -: - .--- 0: 05,468

5 M. Verstappen Red Bull -: --.--- 0: 32.940

6 D. Ricciardo Red Bull -: - .--- 0: 48,691

7 F. Massa Williams -: - .--- 1: 08.882

8 F. Alonso McLaren -: - .--- 1: 09.363

9 S. Perez Force India -: - - - 1: 09.500

10 N. Hülkenberg Renault -: - .--- 1 kthesë

11 C. Sainz Renault -: - .--- +1

12 P. Gasly Toro Rosso -: - .--- +1

13 M. Ericsson Sauber -: - .--- +1

14 P. Wehrlein Sauber -: - .--- +1

15 R. Grosjean Haas -: - .--- +2

16 L. Stroll Williams -: - .--- +2

17 B. Hartley Toro Rosso -: - .--- +31

18 E. Ocon Force India -: - .--- +71

19 K. Magnussen Haas -: - .--- +71.

20 S. Vandoorne McLaren -: - .--- +71

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment