REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Danimarkë e çmendur, përmbysje në Dublin (video)

14 Nëntor 2017 21:40

Irlanda e nis çdo gjë në mënyrën më të mirë të mundshme, shënon gol me Duffy në minutën e 6 të, por nuk rezultoi shpresëdhënës për 45 minutat e para.

Danezët nuk dorëzohen, por shtojnë forcat në sulm dhe gjejnë golin e parë në minutën e 29, saktësisht autogol i Christie dhe 3 minuta më pas është Eriksen që i jep avantazhin skandinavëve, që shkojnë në dhomat e zhveshjes me një hap në Botëror.

Irlandë – Danimarkë 1-2 (0-0)
Shënues:
Duffy 6’ / Christie (a), 29’, Eriksen 32’

Irlanda: D. Randolph, C. Christie, S. Duffy, C. Clark, S. Ward, D. Meyler, H. Arter, R. Brady, J. Hendrick, J. Mc Clean, D. Murphy. Trajner: O.Neill Martin

Danimarka: K. Schmeichel, J. Larsen, S. Kjaer, A. Christensen, A. Bjelland, W. Kvist, T. Delaney, Y. Poulsen, C. Eriksen, P. Sisto, N. Jorgensen. Trajner: Hareide Age Fridtjof

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment