REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

E thotë një italian: “Mourinho trajneri i duhur për Italinë”

15 Nëntor 2017 00:01

Italia nuk arriti të mundte Suedinë të hënën në “San Siro”, dhe tani ata nuk do të marrin pjesë në Kupën e Botës për herë të parë që nga viti 1958. Ish-futbollisti i Interit, Giuseppe Bergomi në një intervistë për “Radio 24” deklaroi se përgjegjësia nuk është vetëm e trajnerit Ventura, por edhe e lojtarëve.

"E gjithë kjo filloi me atë takim mes lojtarëve ku trajneri nuk ishte i pranishëm, kështu që diçka ndodhi. Kush ka faj? Askush nuk ka sulmuar lojtarët dhe unë e urrej duke thënë këtë, por çfarë ndodhi vërtet këtu? Ventura gaboi, por lojtarët nuk kanë marrë përgjegjësinë e tyre, ata janë ata që në fushë duhet të bëjnë ndryshimin në një ndeshje si kjo", tha Bergomi. 

"Nëse do të kualifikoheshim për Kupën e Botës, të gjitha vlerësimet do të kishte qenë për lojtarët, kështu që ata gjithashtu duhet të marrin përgjegjësinë në humbje", shtoi 53-vjeçari.

Sa i përket trajnerit të ardhshëm, ish-qendërmbrojtësi i Italisë u shpreh: "Mund t'i them portugezit Jose Mourinho, United do t'ju paguajë 12, 15 milionë euro në vit dhe federata italiane do t'ju paguajë 1, 2 ose 3 milionë euro shtesë për të qenë trajner jonë i përkohshëm. Por ideja e gjetjes së dikujt si Mourinho sigurisht që më ngacmon...".

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment