REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Forconi sistemin imunitar duke konsumuar verë të kuqe

29 Gusht 2017 11:11
Sipas një studimi të fundit, manaferrat, çaji dhe vera e kuqe kanë veti mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e sistemit imunitar dhe luftojnë infeksionet. Flavonoidet në këto produkte, punojnë me një mikrob të veçantë për të parandaluar infeksione të rënda të gripit. Në testet e kryera nga shkencëtarët, arritën në përfundimin se përbërësit e këtyre ushqimeve nxisin sistemin imunitar dhe parandalojnë gripin. Studiuesit thanë se gjetjet mund të ndihmojnë në shpjegimin se pse njerëzit kanë reagime të ndryshme ndaj infeksioneve të ndryshme. Gjithashtu vera mund të jetë një aleat në humbjen e peshës, pasi rrushi përmban përbërës, për të cilët është zbuluar se ndikojnë në djegien e kalorive.
Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment