REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë

Higuain u kundërpërgjigjet napolitanëve: Unë ju shënoj

7 Dhjetor 2017 11:17

I ndjeshëm, Higuain, është kritikuar, por siç e kupton, ai përsërit Cristiano Ronaldon: "Ai tha një të vërtetë të madhe: në futboll armiqtë ju bëjnë më mirë, jo sepse ata ju tregojnë gabimet, por sepse kritikat e tyre janë të destinuara për të bërë më të fort".

Argjentinasin e mbron edhe Gianluigi Buffon: “Pas fitores në Udine ku nuk shënova, e pashë veten të zvarritur: ai më tha se duhet të mishërohesha me Juven dhe t’i kërkoja Allegrit që të tregoja nga ana ime atë që duhet të bëja për një javë me skuadrën. Komplimentet e atij më bënë që të kem lumturi të dyfishtë. Kritikat dhe elozhet i dëgjoj nëse vijnë nga ata që e njohin futbollin”.

Ai bëri të njëjtën gjë me tifozët që e fishkëllyen atë: "Një fishkëllimë mund të dëgjohet edhe në mesin e dhjetë duartrokitjeve, është më mirë të përgatitesh mentalisht, përndryshe ju mund të bini nga maja në fund, por bilbilat janë një lloj lëvdimi dhe kërkon që ju të duartrokisni për një gol". Dhe goli për agjentinasin nuk është vetëm instinkt: "Para marrjes së topit unë tashmë e di se çfarë do të bëj, por janë disa sekonda që janë thelbësore në futboll".

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment