REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Itali – Suedi, sfida e bukurosheve në shkallët e stadiumit

11 Nëntor 2017 18:12

Sfida mes Italisë dhe Suedisë nuk do të jetë vetëm në fushën e lojës por edhe në shkallët e stadiumit. Tifozet e pranishme dhe partneret e futbollistëve do të jenë të pranishme edhe në sfidën e kthimit që “azurrët” do të zhvillojnë ndaj suedezëve në kuadër të Play Off-it për Botërorin 2018.

Jessica Immobile e sulmuesit të Napolit, Ciro Immobile dhe Chiara Biasi e Simone Zaza-s për të vazhduar me biondinën e mbrojtësit suedez të Manchester United, Victor  Lindelof .

Italia u mposht me rezultatin 1-0 në transfertë pasi Johansson shënoi golin e vetëm dhe të fitores për suedezët. Ndeshja e kthimit do të luhet më 13 nëntor të hënën ku do të vendoset edhe cila prej tyre do të presë biletën për të ikur në Rusi 2018.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment