REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Italia jashtë Botërorit/ Shtypi italian shfryn ndaj “Axurrëve”

14 Nëntor 2017 10:42

Eliminimi i Italisë nga Kupa e Botës ka thyer zemrat e gjithë tifozëve të saj në mbarë botën. Por, ata që e kanë përjetuar më shumë këtë humbje janë italianët. Kjo duket qartë edhe në shtypin e përditshëm.

Gazetat prestigjioze të zhgënjyera nga ky eliminim kanë “goditur” lojtarët dhe trajnerin Ventura me titujt që kanë hapur faqet e para sot.

Corriere dello Sport- “Fuori Tutti” (Të gjithë jashtë)

“Il Tempo”- “Tutti a casa, andate a lavorare”—“Të gjithë në shtëpi, shkoni dhe punoni”

“TuttoSport”- “0-0 Tutti a Casa” – “Të gjithë në shtëpi”

“ La Gazzetta dello Sport”- FINE, Italia senza Mondiale dopo 60 anni” – Mbaroi, Italia pa Botëror pas 60 vitesh”

 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment