REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Krahasimi i madh: “Quhet Thomas, si një nga bijtë e Buffon”

14 Nëntor 2017 17:21

Strakosha është i vetmi që është i gatshëm, padyshim, edhe kur është i lodhur. Së bashku me ndeshjet te moshat dhe atë kundër Nice, ai ka zhvilluar 41 paraqitje me lacialët. Në derbi, siç thotë “Il Messaggero”, ai do të sakrifikojë nga vetja.

Në pritje të një shtëpi në Oligata, tashmë jeton në River Chateau në banesën e vjetër të Reja. Edhe pse jeton në mes të makthit të Ponte Milvio, në mbrëmje ai preferon që të qëndrojë në shtëpi. Në fund, ëndrra e tij është që të jetë idhulli i familjes. Quhet Thomas, si një nga bijtë e Buffon.

Nuk preferon tullumbace e disko, por dëshiron një karrierë të madhe. Ai e dinte që prej pesë vitesh kush do të ishte fati i tij. Ai i numrit një. Përmes profilit të tij në Instagram, portieri ka deklaruar edhe njëherë dashurinë për ekipin.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment