REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri
14 Nëntor 2017

Pesë kampionatet me të rëndësishme të Evropës janë shtëpi për  disa nga talentet më të ndritshme të planetit sipas Football Ëhispers.

Nuk ka asgjë që i bën tifozët të ngazëllehen më shumë sesa lojtarët e rinj që vijnë dhe arrijnë të futen në skuadra të rëndësishme.

Një "djalosh i mrekullive" mund të emocionojë vërtetë tifozët e  një klubi, pasi mbështetësit shpresojnë të shohin superstarin e ri në lojë

Ka shumë talente të rinj në këtë moment dhe Futboll Ëhispers ka renditur dhjetë nga lojtarët më të ndritshëm të moshave 21 e më të rinj në pesë kampionatet më të mira të Evropës.

Goncalo Guedes

Mosha: 20

Klubi: Valencia (në kredi nga PSG)

Me tre gola dhe pesë asiste në La Liga deri tani këtë sezon, mesfushori portugez ka qenë një nga yjet e startit të papritur të Valencias në sezonin e ri.

Kai Havertz

Mosha: 18

Klubi: Bayer Leverkusen

Me pseudonimin "Kid", mesfushori gjerman mendohet të jetë një transferim i Liverpool pas shfaqjeve të tij mbresëlënëse për Bayer Leverkusen. Performanca e tij e jashtëzakonshme këtë sezon erdhi me fitoren  në Borussia Monchengladbach, në të cilën u cilësua si lojtari më i mirë në Bundesligë për Matchëeek Nine.

Gabriel Jezus

Mosha: 20

Klubi: Manchester City

Me shtatë gola këtë sezon, vetëm Harry Kane dhe shoku i skuadrës Sergio Aguero kanë gjetur rrjetën në Premier League këtë sezon më shumë se Gabriel Jesus.

Futbollisti brazilian shënon mesatarisht një gol çdo 86 minuta në kampionatin anglez dhe është një pjesë e rëndësishme e fillimit të shkëlqyer të Manchester City në sezonin, i cili i sheh ata të qëndrojnë me tetë pikë në krye të tabelës pas vetëm 11 ndeshje.

Jesus nuk ka humbur asnjë ndeshje në 12 muaj, duke përfshirë edhe kohën e tij në Brazil.

20-vjeçari duket se po lulëzon nën menaxhimin e Pep Guardiola që nga ardhja e tij në Angli në janar. Dhe nëse Guardiola vazhdon të përmirësojë Jezusin, është e frikshme të mendosh se sa i mirë mund të bëhet.

Kylian Mbappe

Mosha: 18

Klubi: PSG (me huazim nga Monako)

Të gjithë donin në verë talentin e  Monakos, Barcelona, Real Madrid, Liverpool dhe Manchester City, për të përmendur vetëm disa palë të interesuara për të. Në vend të kësaj, ai zgjodhi të qëndronte në Francë dhe të shkonte te PSG për një marrëveshje kredie që mund të arrinte në 166 milionë paund kur të bëhet e përhershme.

Mikel Oyarzabal

Mosha: 20

Klubi: Real Sociedad

Vetëm pesë lojtarë kanë shënuar më shumë se Oyarzabal në La Liga këtë sezon, me gjashtë gola ​​deri tani jashtëzakonisht mbresëlënës. Duke arritur në radhët e Real Sociedad, ai është krahasuar me Antoine Griezmann, i cili gjithashtu është diplomuar në akademinë e klubit bask.

Christian Pulisic

Mosha: 19

Klubi: Borussia Dortmund

Pasi bëri debutimin e tij në moshën 17 vjeç për Dortmundin, Pulisic u tregua si një nga lojtarët më të talentuar të rinj. Ai ka thyer rekordet gjatë karrierës së tij akoma të re. Ai është i huaji më i ri që ka shënuar në Bundesligë, lojtari më i ri që ka shënuar dy gola në një ndeshje në Bundesligë dhe lojtari më i ri amerikan që ka shënuar një gol në kualifikimin e Kupës së Botës.

Richarlison

Mosha: 20

Klubi: Watford

Subjekt i transferimeve të Chelsea këtë verë, Richarlison bëri lëvizjen nga Brazili në Premier League, duke lënë Fluminense për Watford. Futbollisti ka shkëlqyer deri më tani këtë sezon me katër gola dhe dy asiste .

Leroy Sane

Mosha: 21

Klubi: Manchester City

Sulmuesi gjerman ka qenë i përfshirë drejtpërdrejt në 11 gola në këtë sezon (gjashtë gola dhe pesë asiste) dhe ka provuar veten si një rrezik konstante ndaj mbrojtjeve të Premier Ligës me ritmin dhe këmbët e tij të shpejta. Në tetor, askush nuk shënoi më shumë se ai.

Lucas Torreira

Mosha: 21

Klubi: Sampdoria

Vetëm katër lojtarë në Serie A - Bruno Zuculini, Rafael Toloi, Valon Behrami dhe Jose Luis Palomino - kanë mesatarisht më shumë ndërhyrje të sakta në lojë sesa mesfushori i Sampdoria këtë sezon.

Ai ka qenë jashtëzakonisht mbresëlënës saqë flitet për një transferim tek Atletico Madridit, ndërsa ai shprehu interesimin për t'u bashkuar me Romën verën e kaluar.

Dayot Upamecano

Mosha: 19

Klubi: RB Leipzig

Pavarësisht vetëm 19 vjeç, Upamecano është aktivizuar rregullisht me  RB Leipzig që momentalisht është i dyti në Bundesliga.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment