REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë

La Camera: Futbolli shqiptar vuan për...

7 Dhjetor 2017 09:54

Italiani La Camera që ka prishur kontratën me skuadrën e Partizanit ka folur për aventurën e tij në Shqipëri në një deklaratë për “Tuttomercatoweb.com”. “Dëshiroja me çdo kusht që të rikthehesha në Itali, pasi kam kaluar një periudhë të bukur në Shqipëri si në fushën e blertë ashtu edhe jashtë saj. Tani jam duke pritur ofertat dhe nuk e di ende se ku do të vazhdojë karrierën”, ka thënë mesfushori.

Më pas ai ka treguar edhe nivelin e futbollit shqiptar. “Në fillim të gjithë mendojnë se në Shqipëri futbolli nuk ka nivel, por gabojnë. Në ndryshim nga italia nuk ka shumë taktikë, por nuk mungojnë lojtarët cilësorë që janë edhe fizikisht mirë”, ka thënë La Camera.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment