REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë

Mourinho zgjohu, derbi po afron

7 Dhjetor 2017 13:30

Pasi siguruan kualifikimin për në fazën e eliminimit direkt, te Mancheter United tani të gjithë janë të përqendruar në derbin e së dielës kundër Manchester City në “Old Trafford”.

Diferenca mes të dyja ekipeve është 8 pikë dhe “Djajtë e kuq” do të përpiqen që ta shkurtojnë atë dhe të shpresojnë për ta fituar titullin kampion.

E ndërsa mobilizimi është rritur së tepërmi te United, trajneri Jose Mourinho u pa në makinë, më i lodhur se kurrë. Ai kishte mbështetur kokën në ulësen e pasme dhe po flinte.

Më sa duket, studimi i rivalëve dhe përpilimi i strategjisë ka nisur tashmë dhe e kanë munduar së tepërmi.

Deri në derbi janë edhe 2 ditë përpara.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment