REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Neymar dhe Brazili në super formë, e pëson Gabriel Jesus

14 Nëntor 2017 16:20

Skuadra e Brazilit u shfaq me gjendje humori shumë të lartë në hapësirat e hotelit para miqësores që do të luajnë të enjten ndaj Anglisë. Neymar shpërndau një “snap” në Instagram story së bashku me 7 lojtarë të skuadrës së tij rreth së cilës ai gëzonte për një hakmarrje kundër Gabriel Jesus, të cilit i kaloi topin mes këmbësh. Për një njeri, yjet e Seleçao duken sikur janë tamam si në një shtëpi dhe po shijojnë çaj të ngrohtë në kupa porcelani.

Të veshur me rrobat e stërvitjes, brazilianët patën një familjarizim me njëri-tjetrin, duke bërë një seancë të lehtë para përballjes me djemtë e Gareth Southgate. Rreth situatës, Neymar zgjodhi Gabriel Jesus, duke i kaluar topin mes këmbëve sulmuesit të Manchester City. Është e qartë, lojtari me vlerë 198 milionë paund ishte i kënaqur me kalimin që i bëri poshtë këmbës shoku i tij.

Në videon e shpërndarë nga Neymar në Instagram, ai pret derisa Jesus të bëjë pas dhe të kalojë në vijën anësore. Kur ai është i qartë, sulmuesi i PSG i kushton vëmendje, dhe gjuan mes këmbëve të tij duke i kaluar topin. Ai shtoi nënshkrimin: “Çfarë shkon, vjen prapë pas!”. 

Argëtimet e gjalla tregojnë lidhjen e fortë kulturore midis yjeve të Brazilit. Ata kanë arritur lehtësisht kualifikimin në Kupën e Botës, pesë herë kampionë, pa dyshim do të paraqesin një test të ashpër ndaj Anglisë përpara turneut të verës së ardhshme. 

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment