REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
5 Dhjetor 2017

Kampionët e së kaluarës dhe të tashmes parakaluan në “Korridorin e famës” së automobilizmit.

Në Paris, u ritakuan kampionët: Vettel, Rosberg, Alonso, Prost, Jacques Villeneuve, por edhe Andretti e Hill.

Nuk mungoi as një moment për të kujtuar Michael Schumacher, i cili me të drejtë është pjesë e listës së legjendave të F1, e përfaqësuar nga zëdhënësja Sabine Kehm.

“Mungesa e Michael u ndie me të vërtetë. Unë jam thjesht një zëvendësuese e thjeshtë. E dimë të gjithë se Michael duhet që të jetë këtu, jam e sigurt se ai do të ishte krenar.

E di mirë se sa të lidhur janë Michael dhe Jean Todt dhe mendoj se marrëdhënie e tyre u bë unike nga pasioni i përbashkët për këtë sport”, tha ajo.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment