REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Video Galeri

Shokon "France Football" zbulon fituesin e “Topit të Artë” për 2017-ën

13 Nëntor 2017 17:08

Favoriti kryesor për të fituar “Topin e Artë” për sezonin 2016-2017-të është padyshim Cristiano Ronaldo.

Ylli portugez ka fituar titujt më të rëndësishëm me skuadrën e tij Real Madridin këtë sezon, La Liga-n, Champions League dhe Super Kupën e Europës.  

Para pak javësh gjithashtu u shpall “Lojtari më i mirë” nga FIFA në mbrëmjen gala të organizuar në Londër.

Mirëpo në “Twitter” po qarkullon një foto me coverin e prestigjiozes “France Football” e cila do të japë trofeun “Topi i Artë” në muajin janar të 2018-ës.

Në foto shihet sulmuesi argjentinas i Barcelonës si triumfues i këtij trofeu për të gjashtën herë në karrierën e tij. Nuk dihet nëse është një foto-montazh por dyshimet mbeten deri në natën gala që do të shpallet fituesi i vërtetë.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment