REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Tottenham futet në garë për mesfushorin e Valencia

Tottenham futet në garë për mesfushorin e Valencia

6 Dhjetor 2017 16:47

Tottenham i bashkohet garës për të nënshkruar me Geoffrey Kondogbia, sipas ESPN.

Mauricio Pochettino dëshiron një tjetër mesfushor, dhe francezi është në krye të listës.

24-vjeçari iu bashkua Valencia-s këtë sezon nga Inter dhe ka luajtur një rol kryesor, madje duke shënuar tre gola në La Liga.

Ai është në huazim nga Interi në një marrëveshje huazimi për blerje me vlerë 25 milionë euro.

Tottenham është një admirues afatgjatë, ndërsa Chelsea dhe Liverpool gjithashtu janë të interesuar për të.

Tottenham ka nevojë për një alternativë ndaj Eric Dier dhe Moussa Sissoko, të cilët nuk kanë impresionuar në muajt e fundit në mesfushë.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment