REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë

Ushtrimi i çuditshëm i këtij boksieri do t’ju habisë

7 Dhjetor 2017 12:12

Saul Canelo Alvarez ka çuditur jo pak ndjekësit e tij në Instagram me këtë ushtrim të veçantë në palestër, i cili shërben për të forcuar qafën.

Boksieri nuk është ndeshur që prej përballjes me rivalin Gennady Golovkin, të përfunduar në barazim, i cili solli shumë kontestime.

Meksikani do të kthehet në ring në 2018 dhe ka nisur një stërvitje intensive.

Në video ai duket duke e vendosur kokën në një dyshek rrethor me ajër dhe më pas duke mbajtur ekuilibrin me mbështetje me tokën vetëm më kokën (mbi dyshek)  dhe këmbët ulet përposhtë dhe ngrihet.

Kjo teknikë sipas specialistëve është shumë efektive dhe përdoret edhe nga kampioni britanik, Anthony Joshua. 

Saul Canelo Alvarez ka çuditur jo pak ndjekësit e tij në Instagram me këtë ushtrim të veçantë në palestër, i cili shërben për të forcuar qafën.

 

 

Uno de cuando estoy entrenando a tope👊🏻

A post shared by Saul Alvarez (@canelo) on

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment