REZULTATET LIVE
Shiko listën e plotë
Valverde përgëzon skuadrën: Nuk dija që bënin lojë mbrojtëse

Valverde përgëzon skuadrën: Nuk dija që bënin lojë mbrojtëse

5 Dhjetor 2017 23:36

Pas fitores së Barcelonës kundër Sportingut, trajneri ERnesto Valverde foli për mediat dhe vlerësoi këtë triumf si dhe qëndrimin e lojtarëve të tij në ndeshje. Edhe pse Barcelona ishte kualifikuar në raundin tjetër të Champions League, lojtarët e vlerësuan lojën, edhe pse ishin ata të grupit të dytë, pra stoli i katalanasve.

“Ideja jonë ishte që të luanim futboll me ekipin që ne kemi, sepse ky është stili i klubit për një kohë të gjatë. Por, edhe mund të mos shënohej. Sot shkoi mirë. Nuk e dija se ne e bëjmë mirë lojën në mbrojtje. Gjithsesi, djemtë bënë një lojë të mirë, Cillesen u paraqit mjaft mirë”, tha Valverde. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment