Lajmet në Top Channel sot

09 Shtator 2019

Top Channel është një nga ekranet lider në tregun Shqiptar dhe lajmet në Top Channel sot janë nga më të ndjekurat dhe më të besueshmet për shqiptarët kudo që ndodhen në Botë.

Disa informacione rreth tij:

Televizioni kombëtar i pavarur, Top Channel, është themeluar në vitin 2001 nga presidenti i ndjerë i Top Media-s, zoti Dritan Hoxha. Që në fillim, objektivat e tyre kanë qenë shumë të qarta: informim, edukim dhe argëtim. Fakti që në ditët e sotme vazhdojnë të kenë shikueshmërinë më të lartë në vendin tonë do të thotë që nuk kanë devijuar aspak nga parimi i tyre. Top Channel ka mbulim të plotë sinjali në territorin e vendin tone sigurisht, por edhe në Europë, Amerikë dhe Kanada, pra kudo ku ka shqiptarë. Kjo është bërë e mundur në sajë të platmormës së shumë kërkuar nga të gjithë, Digitalb, por edhe bashkëpunimeve të tjera. Lajmet në Top Channel sot janë gjithmonë të sakta, të shpejta dhe edicionet speciale që mbulojnë, pasqyrojnë dhe analizojnë situate nga më të ndryshmet e bëjnë këtë media edhe më të dashur e më të besueshe për popullin. Programet e tyre të shumëllojshme kanë bërë që të jenë aq të ndjekur dhe të dashur nga cdo lloj grupmoshe. Duhet të ndiheni të sigurt kur lexoni apo shikoni lajmet në Top Channel sot sepse njihen për saktësinë, shpejtësinë, drejtësinë dhe korrektesën. Në ekranin apo në faqen e tyre të internetit mund të ndiqni lajmet në Top Channel sot në cdo orë që dëshironi dhe keni kohë të lirë si dhe lidhjet e drejtpërdrejta nga ngjarje apo evenimente me rëndësi të madhe në vendin tonë, por edhe kudo ku ka shqiptarë nëpër botë. Tani marrja e informacionit është bërë shumë e lehtë dhe vetëm me një klikim ne faqen e internetit apo duke shkarkuar aplikacionin e tyre në celularin apo tabletin tuaj, mund të lexoni në çdo moment të ditës apo natës lajmet në Top Channel sot. Mund të lexoni që nga politika, kronikat, aktualiteti, ekonomia nga vendi, rajoni, bota e deri te showbizi, moda, shëndeti e ushqyerja.

Një nga lajmet më të nxehta të ditëve të fundit:
TĂ« gjithĂ« e dinĂ« tashmĂ« “gafĂ«n” qĂ« ndodhi para fillimit tĂ« ndeshjes FrancĂ«-ShqipĂ«ri, ku nĂ« vend qĂ« tĂ« vendosej Himni i ShqipĂ«risĂ«, u vendos gabimisht ai i AndorrĂ«s. “Sipas medias franceze RMC Sport, ngatĂ«rresa nĂ« fjalĂ« ndodhi nga ana e kompanisĂ« sĂ« FederatĂ«s sĂ« Futbollit Francez, e cila qe pĂ«rgjegjĂ«se pĂ«r organizimin e ndeshjeve. Nisur nga burimet e RMC Sport, nĂ« email u dĂ«rgua dy himne, pĂ«r shkak se Franca pritet tĂ« luajĂ« edhe me Andoran mĂ« 10 shtator. PĂ«rsa i pĂ«rket kĂ«saj ndodhie, pĂ«rpos FFF-sĂ« reagoi edhe vetĂ« presidenti i FrancĂ«s, Emmanuel Macron, i cili i kĂ«rkoi ndjesĂ« tĂ« thellĂ« kryeministrit Rama.”-shkruhet nĂ« Top Channel.
Pas humbjes së Kombëtares sonë dhe reagimeve nga tifozët, presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit posti disa fjalë drejtuar tifozëve në Facebook:
“Dy fjalĂ« pĂ«r tifozat Vip dhe ata kuqezi
RastĂ«sisht, sot pashĂ« njĂ« status tĂ« njĂ« tifozeje tĂ« thjeshtĂ« (Jo vip ) tĂ« KombĂ«tares Shqiptare, qĂ« mendoj nĂ« fakt se Ă«shtĂ« zemra e çdo tifozi Kuq e Zi : ‘KOMBËTARE, DO TË VAZHDOJ TË TË DUA, EDHE NË DITË TË MIRA, EDHE NË DITË TË KËQIJA’. ËshtĂ« njĂ« mesazh nĂ« fakt qĂ« pĂ«rpara se ta lĂ«shoja unĂ« si President i FederatĂ«s sĂ« Futbollit, do ishte mĂ« e dobishme ta dĂ«gjonim nga goja e tĂ« parĂ«ve tĂ« shtetit apo tĂ« ashtuquajturit tifoza Vip qĂ« vijnĂ« nĂ« stadiume vetĂ«m kur jemi nĂ« fitore. NĂ« fakt, nuk ka tĂ« papritura, Vipat tanĂ« kudo ku ndodhen, nĂ« politike dhe jashtĂ« saj, turren gjithmonĂ« pĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e pamerituar e suksesit tĂ« tĂ« tjerĂ«ve: kĂ«shtu po bĂ«jnĂ« sot me KombĂ«taren e shkĂ«lqyer tĂ« KosovĂ«s, madje po turren mĂ« shpejt pĂ«r tĂ« shqyer “tortĂ«n e suksesit” me shpejt se dhe vetĂ« polikanĂ«t kosovarĂ« apo Vipat kosovarĂ«…MĂ« kujtohet tre vjet mĂ« parĂ« kur disa prej tyre ishin gati ta ndĂ«rronin foton e Ismail Qemalit me atĂ« tĂ« Gianni De Biasit..Duke mos i kursyer duartrokitjet pĂ«r KombĂ«taren e KosovĂ«s, tifozĂ« tĂ« dashur Kuq e Zi, mos u bĂ«ni si Vipat tanĂ«: nuk Ă«shtĂ« aspak qytetari ta duash kombĂ«taren e vendit tĂ«nd vetĂ«m kur Ă«shtĂ« nĂ« ditĂ«t mĂ« tĂ« mira: duajeni KombĂ«taren dhe kur nuk Ă«shtĂ« nĂ« ditĂ«t e saj mĂ« tĂ« mira, se me dashurinĂ« tuaj ditĂ«t e mira vijnĂ« shpejt: u mposhtĂ«m nga KampionĂ«t e BotĂ«s, por Ă«ndrra jonĂ« nuk ka mbaruar.” Ky ishte statusi i plotĂ« i tij nĂ« rrjetin social, Facebook.

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan