Ora News lajmet e fundit

09 Shtator 2019

Ora News lajmet e fundit mund të ndiqni çdo ditë që nga orët e para të mëngjesit e deri në orët e vona të mbrëmjes.

Cfarë ju ofron Ora News:

QĂ« nga lajmet mĂ« tĂ« fundit e kryesore, opinione pĂ«r çeshtje tĂ« ndryshme nga vendi e bota, sporti, showbizi e shĂ«ndeti gjithashtu sepse pĂ«rvec Ă«shtĂ« nga televizionet mĂ« tĂ« ndjekura dhe preferuara pĂ«r lajmet, gjithcka e gjeni edhe nĂ« sajtin e tyre nĂ« internet. Ora News lajmet e fundit nuk pĂ«rmban vetĂ«m informacion, por edhe njohuri tĂ« ndryshme.  Leximi nuk Ă«shtĂ« asnjĂ«herĂ« i gabuar, prandaj pĂ«rpiquni ta ktheni nĂ« zakon sepse kĂ«shtu do jeni edhe qytetarĂ« mĂ« tĂ« mirĂ«. TĂ« gjitha kĂ«to mund t’i lexoni nĂ« çdo orĂ« nĂ« Ora news vetĂ«m me njĂ« prekje apo klikim nĂ« celularin e kompjuterin tuaj. NĂ« njĂ« kohĂ« ku informacioni dhe lajmi vjen nga çdo anĂ«, Ă«shtĂ« bĂ«rĂ« goxha e vĂ«shtirĂ« tĂ« jesh seleksionues. Hyn nĂ« Facebook dhe tĂ« ulet humori nga diçka, lexon lloj-lloj lajmeshdhe pĂ«rfundon duke haxhuar minuta apo orĂ« tĂ« tĂ«ra me gjĂ«ra qĂ« nuk tĂ« shĂ«rbejnĂ«. Diçka tjetĂ«r shqetĂ«suese Ă«shtĂ« qĂ« interneti u ka dhĂ«nĂ« tĂ« gjithĂ«ve fuqinĂ« dhe vetĂ«besimin “e frikshĂ«m” tĂ« bĂ«hen gazetarĂ« dhe tĂ« shkruajnĂ« e shpĂ«rndajnĂ« lajme, qofshin kĂ«to edhe tĂ« rreme sepse askush nuk merr mundimin t’i kontrollojĂ«. Pra pĂ«rveç se nuk lexojmĂ« lajme nga profesionistĂ«, mund tĂ« lexojmĂ« edhe gĂ«njeshtra qĂ« nuk na hyjnĂ« fare nĂ« punĂ«. PĂ«r kĂ«tĂ« arsye duhet tĂ« jeni tĂ« kujdesshĂ«m ku dhe çfarĂ« lexoni dhe Ora News lajmet e fundit ju ofron kualitetin dhe shpejtĂ«sinĂ« qĂ« ju nevojitet.
Siç e thamë edhe më lart, është mirë të lexosh, por akoma më mirë të zgjedhësh. Në ditët e sotme të gjithë e kanë kohën e shtrenjtë për shkak të shkollës, punës apo angazhimeve të tjera të ndryshme. Kështu që do ishte mirë që kur lexojnë nga Ora News lajmet e fundit e jo vetëm , të eleminojnë lajmet e thashethemeve apo krimeve sepse nuk u shërbejnë për asgjë. Mund të eleminojnë edhe reklama të ndryshme, atikuj politikë në rast se nuk kanë ndonjë gjë pozitive apo premtuese për të përcjellë. Nëse jeni më shumë të interesuar për të rejat e ditës nga bota, ju sugjerojmë të lexoni nga CNN, New York Times, Fox News, NBC News, Washington Post, The Guardian dhe BBC News. Nëse jeni të interesuar për të rejat e ditës nga vendi, ju këshillojmë Top Channel, News 24, Ora News. Nëse e doni sportin po aq sa edhe ne, Eduasportin është gjithmonë pranë jush me lajmet më të fundit si dhe rezultatet live nga vendi e bota gjithashtu.

Ja dy nga lajmet më pikante të këtyre ditëve:
“Gabimi me himnin e ShqipĂ«risĂ«, mediat francize zbulojnĂ« arsyen: Takimi i grupin H kualifikues tĂ« Euro 2020 mes FrancĂ«s dhe ShqipĂ«risĂ« nisi me njĂ« skandal tĂ« vĂ«rtetĂ«. Teksa ekipi kuqezi ishte rreshtuar pĂ«r tĂ« kĂ«nduar himnin e flamurit, veprim qĂ« ndodh gjithmonĂ« pĂ«rpara njĂ« takimi ndĂ«rkombĂ«tar, organizatorĂ«t ngatĂ«rruar muzikĂ«, ku nĂ« sfond u lĂ«shua himni i AndorrĂ«s. NjĂ« gabim trashanik ky nga ana e francĂ«zĂ«ve, me mediat nĂ« kĂ«tĂ« vend qĂ« kanĂ« zbuluar edhe arsyen. Sipas tyre, nĂ« email e FederatĂ«s Franceze tĂ« Futbollit kanĂ« mbĂ«rritur dy himnet e ShqipĂ«risĂ« dhe AndorrĂ«s, kundĂ«rshtari i FrancĂ«s mĂ« 10 shtator. E mesa duhet kjo ka qĂ«nĂ« edhe arsyeja e ngatĂ«rrimit tĂ« organizatorĂ«ve, qĂ« e shtynĂ« mĂ« 7 minuta nisjen e takimit. Por, jo vetĂ«m kaq. Spikeri i stadiumit kĂ«rkoi ndjesĂ« pĂ«r gabimin, tĂ« cilin e shoqĂ«roi me fjalĂ« tepĂ«r tĂ« papĂ«rshtatshme. NĂ« fjalĂ«n e tij, ai i kĂ«rkoi falje ArmenisĂ«, duke revoltuar jo pak tifozĂ«t kuqezi nĂ« shkallĂ«t e stadiumit. Dueli i zhvilluar nĂ« “Stade de France” u mbyll me shifrat e thella 4-1 nĂ« favor tĂ« kampionĂ«ve tĂ« BotĂ«s.”, shkruan Ora News.

“I kĂ«rkoi largimin nga kombĂ«tarja, Mavraj ‘thumbon’ Rudi VatĂ«n me veprimin e fundit: KombĂ«tarja shqiptare pĂ«soi njĂ« humbje me shifrat 4-1, mbrĂ«mjen e djeshme nĂ« “Stade de France” kundĂ«r FrancĂ«s, duke ngjallur reagime tĂ« shumta nga specialistĂ«t dhe tifozĂ«t e futbollit nĂ« vend. NjĂ« prej kritikĂ«ve tĂ« shumtĂ« tĂ« kuqezinjve Ă«shtĂ« edhe ish-lojtari i kombĂ«tares, Rudi Vata. Ish-sulmuesi u shpreh se ekipi po kalon njĂ« moment delikat, teksa kĂ«rkoi qĂ« kapiteni, MĂ«rgim Mavraj tĂ« largohet, pasi koha e tij nĂ« kombĂ«tare ka pĂ«rfunduar. NjĂ« deklaratĂ« qĂ« ka gjetur menjĂ«herĂ« reagimin nga ana e mbrojtĂ«sit. PĂ«rmes njĂ« ‘Instastory’, 33 vjeçari ka “thumbuar” VatĂ«n, teksa ka publikuar njĂ« foto tĂ« ish-mesfushorit tĂ« kombĂ«tares, Fatmir Vata, me mbishkrimin: “UnĂ« vetĂ«m njĂ« Vata njoh”. Koment i hidhur ky, qĂ« pritet tĂ« gjej reagimin e radhĂ«s nga ana e VatĂ«s.”, shkruan Ora News.

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan