Pse të gjithë e adhurojmë të shohim ndeshje live?

15 Maj 2019

Qindra e mijëra ndeshje luhen aposhfaqen cdo ditë nëpër botë, por tjetër emocion të lë togfjalëshi “ndeshje live”.

Cilat janë arsyet pse e duam kaq shumë?

Eshtë tjetër gjë të shohësh njëritransmetim ndjeshjeje, rezultatin e së cilës mund ta dish apo pak a shumërrjedhën e lojës sepse me shumë mundësi dikush të ka folur për të dhe komplettjetër ndjesi është të shohësh një ndeshje live. Në fushë apo thjesht duke qenë para TV, kompjuterit apo telefonitinteligjent, atmosfera që krijohet gjatë atij minutazhi si dhe emocionet eadrenalina janë të papërshkrueshme me fjalë. Së dyti, të gjithëve na vijnëvetëvetiu komentet si prej trajneri gjate nje ndeshje live. “Bjeri!”, “Sulmo dhe fute në rrjetë”, “Jo nga ajoanë!”, “Gjuaj!”, “Sa kemi paguar për këtë gomar?”, etj, etj… Së treti, ne napëlqejnë rutina dhe zakonet dhe nuk ka më bukur se një ndeshje live me miqtë apo familjen duke bërë gëzuar me disa gotabirre e duke shijuar disa patatina apo kokoshka të ngrohta. Së katërti,kampionatet e ndyshme. Kupa e Botës, Liga e Kampionëve, Lojrat Olimpike,Wimbledon, The French Open, Finalja e NBA, etj, etj… Së pesti, ne e duamsportin njësoj si të parët tanë, e kemi në gjak. Na bën të qeshim, na bën tëqajmë, na bashkon me njerëz të tjerë, na bën më pozitivë, më të dashur, mëhumanë. Me pak fjalë, ne nuk mund dhe nuk duam të jetojmë pa të.

Burimet nga mund t’i ndjekim.

Në ditët e sotme ku teknologjia ështa në cdo shtëpi e në cdo xhep është shumë e thjeshtë për të gjetur mënyra për të ndjekur ndeshje live. Tashmë TV sigurisht që kanë platforma që transmetojnë live edhe ndjeshjet më të rëndësishme, por ka raste që ato kushtojnë dhe jo të gjithë kanë mundësi t’i përballojnë. Një tjetër mënyrë që shumica e ndjek është lokali. Nëse as kjo nuk ju pëlqen dhe doni të rrini rehat në shtëpi, mos u shqetësoni! Në internet gjeni cdo gjë, mjafton të dini ku të kërkoni. Nga sajte të huaja, ne ju këshillojmë WatchESPN, Stream2Watch.ru, FromHot dhe VIPLeague.mobi. Pjesa më e bukur është që të gjitha këto ndeshje live mund t’i shijoni  falas dhe sajtet nuk kërkojnë asgjë nga të dhënat tuaja personale. Nëse nuk i ndiqni dot, ju tashmë duhet ta dini që Eduasportin ju jep  rezultatet live të ndeshjeve të futbollit dhe jo vetëm. Përvec kësaj, në sajtin tone mund të ndiqni edhe të rejat më të fundit sportive nga vendi, por edhe nga bota.