60 vjet pas tragjedisë ajrore të Manchester United

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
6 Shkurt 2018 18:06

Manchester United zhvilloi sot një ceremoni përkujtimor në “Old Trafford” duke kujtuar 23 njerëzit të cilët u vranë në katastrofën ajrore të Mynihut 60 vjet më parë. Trajneri Jose Mourinho dhe yjet e tij aktuale ishin prezent, ndërsa legjendat e “Old Trafford” si Sir Bobby Charlton, i cili mbijetoi në rrëzimin e avionit si dhe Sir Alex Ferguson morën pjesë gjithashtu. United nderoi 23 personat që vdiq tragjikisht më 6 shkurt 1958.

Ish-trajneri i United, Ferguson mbajti një fjalim përpara se Mourinho dhe kapiteni Michael Carrick të vendosnin kurora në nder të viktimave në terrenin e United, “Old Trafford”. United vlerësoi se atje ishin 2.000 tifozë të klubit. Të pranishmit mbajtën një minutë heshtje në orën 15:04, orë në të cilën u rrëzua avioni gjashtë dekada më parë. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike