90'' ''flakë fare'' me Vajzën e Zjarrit | VIDEO

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
8 Gusht 2018 14:20
90 sekonda me EDS

Ajo njihet kudo si “Vajza e zjarrit”, por është shumë më tepër se kaq. Klaudja Duro ishte e ftuara e eduasportin.com për këtë javë duke na rrëfyer diçka nga karriera e saj në arenën e cirkut por edhe planet për të ardhmen, në fushën profesionale dhe personale.

Klaudja tregon për nisjen e karrierës si akrobate cirku dhe vështirësitë që ky profesion ka në përgjithësi, por veçanërisht në Shqipëri. Pasionin për cirkun Klaudja e ka të trashëguar nga familja, pasi mamaja e saj ka qenë prej 40 vitesh pjesëtare e Cirkut Kombëtar.

Ajo ka qenë gjithashtu pjesë e cirkut të famshëm italian “Bellucci”, eksperiencë shumë e bukur por me një numër të frikshëm, të cilin Klaudja e zbulon në intervistën tonë.

Për më shumë shihni videon pasi është “flakë fare”…/EDS/

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike