90'' me Eraldon: Sekretet e Eridës, nga i dashuri te seksi |Video

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
4 Shkurt 2018 12:40
Futbollistja e Kombëtares rrëfehet për EDS

Në puntaten e dytë të “90 sekonda me Eraldon” ishte e ftuar futbollistja e Kombëtares, Erida Bajrakurtaj. Shkodrania foli në lidhje me karrierën e saj, por edhe për jetën private. Fjalët janë të tepërta, prandaj ndiqni intervistën.

-I vështirë futbolli për një vajzë?
- Jo, aspak.

- Si lindi dashuria për futbollin?
- Nga babi.

- Cila është pjesa më e vështirë?
- Asgjë.

- Sakrifica më e madhe që kë bërë për të luajtur futboll?
- S’kam bërë.

- I mbani mend sa medalje keni fituar?
- 7.

- Ndeshja që keni shënuar më shumë gola?
-
Se mbaj mend.

- Kur ju thonë: “Futbolli s’është për vajzat”. Si reagoni?
-
Qesh.

- Pse mbrojtëse dhe jo sulmuese?
-
Më pëlqen.

- Keni menduar ndonjëherë që të hiqni dorë?
- Jo.

- Sa ka qenë rroga e parë që keni marrë?
- Se mbaj mend.

- Po rroga më e madhe?
- Se mbaj mend.

- Sa paguhen futbollistet vajza në Shqipëri, nëse paguhen?
- Paguhen.

– A keni menduar ndonjëherë të linit futbollin?
-
Se kam menduar.

A ka të ardhme futbolli në Shqipëri?
-
Edhe ka.

E keni problem që ju jeni të gjitha femra dhe trajneri mashkull futet në dhomat e zhveshjes?
- Nuk futet në momente të papërshtatshme.
- Ju kanë kërkuar favore seksuale në këmbim të fanellës si titullare?
-
Jo, asnjëherë.

– Ju ka ndihmuar futbolli me meshkujt?
-
Jo.

– Sa mesazhe ngacmuese merr Erida në ditë?
-
Shumë.

- Futbollistët ju gjuajnë?
-
Po.

- Futbollisti më i mirë për ju?
-
Pike.

- Po më seksi?

- Pike.

- A jeni e lidhur?
-
Po.

– Kush është më i famshëm, ju apo ai?
-
Unë.

– Ju mbrojtëse, po ai?
-
Asgjë.

- A jeni ju goli më i bukur që ka shënuar?
- Edhe mundet.

-  Në fushë bën shumë gola, po në shtrat a është golashënues?

- (Qesh).

- A është më i mirë 90 sekonda në seks, apo 90-minuta në fushë?
-
Se di.

- Do na e zbulosh skuadrën ku luan?

- Jo.

- Po emrin?
- Jo.

- Vllaznia apo Kinostudio?
-
Vllaznia.

- Pse u largove nga Vllaznia?
-
Shkolla.

- Dyzet apo katërdhjetë?
- Katërdhjetë

- Pse është krijuar ideja se vajzat futbolliste janë homoseksuale?

- Një gënjeshtër.

- Keni hasur të tilla në ekipet që keni luajtur?

- Jo.

– I bukur i varfër, apo i shëmtuar dhe i pasur?
-
Asnjëra.

– Nëse nuk do të ishe futbolliste çfarë do të ishe bërë?
-
Se kam menduar.  

- Kush është tipari që të tërheq më shumë nga djemtë?
-
Sytë.

- Tipari yt më i fortë?

- Sytë.

- Të shohin në sy, apo nga vithet?

- Se di.

- Komplimenti më i bukur që ke marrë?

- Je shumë e mirë.

- Po komplimenti më idiot?

- Budallaqe.

- Të pëlqen të të gjuajnë, apo të gjuash?

- Të më gjuajnë.

Sa e do sportin Erida?
- Shumë. /EDS

 

Nga dështak në legjendë, Michael Jordan sot bën 55 vjeç

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
17 Shkurt 2018 13:16
Urime për basketbollistin që fitoi çdo sfidë

Kur ishte në gjimnaz, ai u përjashtua nga ekipi i parë sepse ishte shtatshkurtër. Por që kur ai nisi të luante basketboll, nuk u ndal më. Ky është Michael Jordan, i cili është kthyer në një legjendë dhe një shembull që merret nga të gjithë sportistët anembanë botës.

Ai ka arritur çdo objektiv të mundshëm që kishte përcaktuar, arriti të fitojë çdo betejë individuale dhe në grup dhe pati kurajën që të tërhiqej e më pas të kthehej më i fortë se më parë. Dhe çdo fitore e Jordan-it u arrit duke u stërvitur shumë, me djersë dhe vendosmëri nga një atlet i cili gjithnjë i ka konsideruar si iluzione limitet e vendosura nga njeriu. Sot një nga sportistët më të mëdhenj e të talentuar të të gjitha kohërave feston 55 vjetorin e tij të lindjes. Edhe 100 Michael Jordan!

 

VIDEO/ Nga gazetaria te seksi, Aulona Musta i rrëfen të gjitha

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
16 Shkurt 2018 10:39
Gazetarja simpatike flet për 90 seconda me Eraldon

Në puntatën e radhës të "90 seconda me Eraldon", Eduasportin.com ka intervistuar gazetaren e njohur të show-bizz, Aulona Mustën. Gazetarja simpatike e "Thumb" për 90 seconda i ka rrëfyer të gjitha nga fusha e medias e deri te seksi.

E njohur ndryshe edhe si vajza e ish-futbollistit, Perlat Musta, Aulona tregon marrëdhënien me sportin, simpatinë për Inter-in, ku nuk i ka kursyer as “thumbat” për rivalët milanistë. Si një vajzë pa komplekse, tashmë prej vitesh në botën e televizionit, Aulona ka komentuar edhe mënyrën se si shumica e femrave punësohen në TV. Për më shumë duhet të ndiqni intervistën për të dëgjuar përgjigjet e plota të gazetares simpatike të ekranit shqiptar. /EDS/

 

VOX POP 12 Shkurt | Forca! Forca! Ja ç'të bën tullumbaci

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
12 Shkurt 2018 11:41
Kjo video është për të mos u humbur

VOX POP 9 shkurt | Ja çfarë mendojnë shqiptarët për fitoren e Dukës

Ti mund ta lexosh kete ne 0 min.
9 Shkurt 2018 19:40
Zgjedhja për të pestën herë në krye të FSHF

Në “VOX Pop”-in e radhës ne të “Eduasportin” kemi menduar të pyesim qytetarët shqiptarë këtë herë se çfarë mendojnë ata për rizgjedhjen e Armand Dukës në postin e presidentit të FSHF-së për të pestën herë. Ka nga ata që mendojnë se verdikti i votuesve ishte i drejtë ashtu siç ka edhe nga ata mendojnë se kishte nevojë për një ndryshim në krye të qeverisë së futbollit.

Për të mësuar më shumë ndiqni videon e përgatitur nga Eduasportin me përgjigjet më pikante: