Abrashi: Mund ta mposhtim Dortmundin, por duhet ndeshje perfekte

16 Prill 2019

Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Amir Abarashi, është kthyer të luajë për Freiburgun, pas një datimit të gjatë.

Ai po luan rregullisht në klub, ndërsa i ka ndihmuar edhe kombëtares shqiptare me një gol kundër Andorrës.

Ndeshjen e radhës Freiburgu e luan ndaj Borussia Dortmundit, ku shqiptari thotë se mund të arrijnë fitore, duke e vendosur edhe titullin kampion.

“Sigurisht qĂ« ndaj Bremenit ishim mĂ« mirĂ« se nĂ« Mainz, por kemi pĂ«suar dy gola nĂ« fund, kjo nuk duhet tĂ« ndodhĂ«â€.

“Ne duhet tĂ« mbrojmĂ« deri nĂ« fund. Nuk ka faj ekipi, por ne nuk duhet tĂ« heqim dorĂ« deri nĂ« fund”.

“Ndaj Bremen kemi pasur shanset tona dhe nĂ«se do kishim luajtur kundĂ«rsulmin mĂ« mirĂ«, do tĂ« kishte qenĂ« gjithçka ndryshe”.

Auf Abrashi & Co. warten zĂ€he Wochen – Angeschlagene Freiburger nun gegen Dortmund und Leipzig #SCF https://t.co/fTI8yNebDG

— kicker | SC Freiburg (@kicker_SCF) April 16, 2019

“NĂ« shtĂ«pi kundĂ«r Dortmundit ne duhet tĂ« mbledhim tĂ« gjitha forcat dhe tĂ« bĂ«jmĂ« njĂ« ndeshje tĂ« shkĂ«lqyer. PĂ«rndryshe nuk kemi asnjĂ« mundĂ«si”, ka thĂ«nĂ« Abashi. /Telegrafi/

www.telegrafi.com