Agjenti i Hysajt konfirmon interesimin e Atletico Madridit dhe Juventusit

10 Qershor 2019

Agjenti i Elseid Hysajt, Mario Giuffredi, ka konfirmuar se Atletico Madridi dhe Juventusi janë të interesuar në transferimin e mbrojtësit shqiptar, me ofertën e parë te Colchoneros që ishte e ulët.

Përfaqësuesi i futbollistit ka bërë të ditur se Napoli po kërkon së paku 25 milionë euro nga shitja e mbrojtësit të Kombëtares së Shqipërisë, por skuadra spanjolle ka bërë ofertë prej 18 milionë eurosh. Agjenti i Hysajt ka shtuar se ata janë duke punuar në një aventurë të re, ndërsa në verë mund të ndodhë largimi nga napolitanët.

Elseid Hysaj vs Parma (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

“Oferta e Atletico Madridit ishte e ulĂ«t dhe qĂ« nuk e tregon vlerĂ«n reale tĂ« Elseid Hysajt. Ishte nĂ«n 25 milionĂ« euro, kjo Ă«shtĂ« çfarĂ« mund tĂ« them. Napoli e ka vendosur çmimin, jo unĂ«, por Elseidi dĂ«shiron ta provojĂ« njĂ« eksperiencĂ« tĂ« re, por qĂ« mund tĂ« them se vĂ«shtirĂ« se njĂ« lojtar mund ta refuzojĂ« Atleticon”.

“Lojtari ka treguar se tashmĂ« ka disa oferta, pa dashur t’i fyejĂ« tifozĂ«t e Napolit apo ndokĂ«nd tjetĂ«r. Momenti Ă«shtĂ« qĂ« ta provojĂ« njĂ« eksperiencĂ« tĂ« re. Nuk Ă«shtĂ« njĂ« fyerje ndaj Napolit, pasi ka arritur shumĂ« nĂ« Itali”, ka thĂ«nĂ« Mario Giuffredi.

Lexo po ashtu: Napoli refuzon ofertën e Atletico Madridit për Hysajn, kërkon më shumë për shqiptarin

Raportohet se Hysaj po lidhet po ashtu me një kalim edhe te Juventusi, nëse Maurizio Sarri merr drejtimin e skuadrës në ditët e ardhshme.

“Pse Hysaj nuk duhet tĂ« shkojĂ« te Juventusi? Ai Ă«shtĂ« njĂ« profesionist. Nuk e di se pĂ«rse pĂ«rdoret fjala tradhtar nĂ« futboll, tĂ« gjithĂ« kĂ«tu jemi profesionistĂ« dhe qĂ« e konsiderojmĂ« se çfarĂ« Ă«shtĂ« e mirĂ« pĂ«r karrierĂ«n dhe tĂ« arriturat tona”, ka thĂ«nĂ« mĂ« tej agjenti i mbrojtĂ«si shqiptar. /Telegrafi/

www.telegrafi.com