Agjenti i Lautaros: Do të ishte e mrekullueshme ta shohim duke luajtur me Messin te Barcelona

12 Shtator 2019

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez nuk po ndalet së shënuari me Argjentinën dhe agjenti i tij ka thënë se do të ishte e mrekullueshme të shohim atë duke luajtur me Lionel Messin te Barcelona.

‘El Toro’ shĂ«noi njĂ« het-trik kundĂ«r MeksikĂ«s dhe kjo do tĂ« thotĂ« se ai tani ka 12 gola nĂ« 14 paraqitje me kombĂ«taren argjentinase.

“Do tĂ« ishte e mrekullueshme ta shohim atĂ« duke luajtur me Leo Messin te Barcelona”, ka thĂ«nĂ« fillimisht agjenti Beto Yaque pĂ«r TyC Sports.

Lexo po ashtu: Lautaro Martinez hyn në historinë e Argjentinës pas het-trikut ndaj Meksikës

“ËshtĂ« mirĂ« tĂ« shohĂ«sh teksa ai luan ashtu, aq i qetĂ« dhe i lumtur. Ai ka kontroll tĂ« jashtĂ«zakonshĂ«m nĂ« prekjen e tij tĂ« parĂ« dhe kjo e bĂ«n shumĂ« tĂ« vĂ«shtirĂ« pĂ«r mbrojtĂ«sit ta kapin atĂ«”.

Martinez dhe Interi do të përballen me Barcelonën e Messit në Ligën e Kampionëve, pasi janë në të njëjtin grup.

Lexo po ashtu: Interi dëshiron ta 'blindojë' Lautaron, kontratë e re dhe heqje e klauzolës

“Lautaro Ă«shtĂ« shumĂ« i pĂ«rulur. Kur shkova ta takoja nĂ« Bahia Blanca, nuk ishte e lehtĂ« ta merrja me vete, pasi ai ishte shumĂ« i afĂ«rt me familjen e tij dhe ndihesha i lodhur. PĂ«r fat tĂ« mirĂ«, prindĂ«rit e tij kishin besim tek unĂ«”.

“Para se tĂ« shkoja nĂ« Inter, iu thashĂ« qĂ« ai nuk do tĂ« luftojĂ« pĂ«r t’u vendosur, sepse e di se çfarĂ«do qĂ« Lautaro fut nĂ« kokĂ«, ai e arrin”, pĂ«rfundoi agjenti i sulmuesit argjentinas. /Telegrafi/

www.telegrafi.com