Agjenti tregon se pse Matteo Guendouzi u largua nga PSG-ja

10 Shtator 2019

Agjenti i mesfushorit të Arsenalit, Matteo Guendouzi ka folur për kohën e kaluar të klientit të tij te Paris Saint-Germain.

I riu la parisienët për Lorient përpara se të transferohej gjatë afatit kalimtar të verës te Arsenali.

“Kur Matteo u largua nga PSG-ja, duhej tĂ« pĂ«rpiqej tĂ« kishte kohĂ« tĂ« luante sa mĂ« shpejt qĂ« tĂ« ishte e mundur. Pas kĂ«saj, ka veçori nĂ« lidhje me profilin e lojĂ«s qĂ« luan. Ai ishte relativisht i dobĂ«t nĂ« atĂ« kohĂ«, dhe Paris u mbĂ«shtetet mĂ« shumĂ« nĂ« profilet atletike, duke pĂ«rfshirĂ« Boubakary Soumare tani i Lilles, i cili po garonte me Matteon”.

“KĂ«shtu qĂ« ne patĂ«m njĂ« zgjedhje pĂ«r tĂ« bĂ«rĂ« relativisht herĂ«t, dhe situata kontraktuale na lejoi tĂ« largoheshim nga klubi nĂ« atĂ« kohĂ«, sepse Matteo nuk kishte pasur ofertĂ« para 30 prillit”.

“KĂ«shtu qĂ« ne mund tĂ« shkonim te Lorient, por kjo ishte ideja. Bashkohuni me njĂ« klub mĂ« modest pĂ«r ta lejuar atĂ« tĂ« luajĂ« sa mĂ« shpejt tĂ« jetĂ« e mundur”, tha agjenti i futbollistit francez, Philippe Nabe.

Ndryshe, njëzetvjeçari deri më tani ka pasur 37 paraqitje për londinezët gjersa nuk ka arritur të shënojë gol. /Telegrafi/

www.telegrafi.com