Aguliar shqelmoi VAR-in në humbjen e Monacos ndaj Etiennes, pritet dënimi i tij

05 Nëntor 2019

Ruben Aguilar ka humbur qetësinë në ndeshjen që Monaco e humbi ndaj Saint-Etiennes.

Mbrojtësi ishte inkuadruar në pjesën e dytë në lojë, duke e zëvendësuar Gelson Martinsin në minutën e 69-të.

Mirëpo, ai nuk qëndroi shumë në fushë dhe u përjashtua nga ndeshja me karton të kuq në minutën e 90+2.

Derisa po largohej nga fusha, Aguilar e shqelmoi VAR-in, pasi ishte pikërisht video asistenti i gjyqtarit ajo që e tregoi ndërhyrjen e rëndën që bëri ndaj kundërshtarit.

Monaco humbi 1-0 ndaj Sanit-Etiennes, derisa mbrojtësin e pret një dënim i rëndë nga Federata e Futbollit të Francës. /Telegrafi/

To those of you that hate VAR, here’s Monaco right-back Ruben Aguilar booting the monitor after being sent off this weekend.

Be like Ruben Aguilar. pic.twitter.com/wySCcF2TIX

— Ball Street (@BallStreet) November 4, 2019

www.telegrafi.com