Ajaxi zyrtarizon shitjen e Ziyech te Chelsea, bëhen të ditura edhe kostot e transferimit

13 Shkurt 2020

Ajax dhe Chelsea kanë arritur marrëveshje për transferimin e Hakim Ziyech në Angli.

Lojtari do të jetë pjesë e klubit nga Liga Premier nga 1 korriku 2020, ndërsa sezonin aktual do ta mbyll në Amsterdam.

Klubet kanë rënë dakord për një marrëveshje prej 40 milionë euro.

138 days of magic left.
Let’s enjoy every single touch… ✨

#𝚆𝚒𝚣𝚊𝚛𝚍𝙾𝚏𝙰𝙼𝚂

— AFC Ajax (@AFCAjax) February 13, 2020

Kjo shumë mund të rritet potencialisht në një maksimum deri në 44 milionë euro, në bazë të bonuseve të vendosura.

Kontrata e lojtarit maroken zgjat deri më 30 qershor 2022.

Hey @ChelseaFC, you have to believe in his magic.

And great things will happen. 🔮

#𝚆𝚒𝚣𝚊𝚛𝚍𝙾𝚏𝙰𝙼𝚂 pic.twitter.com/XMYCtuYR2e

— AFC Ajax (@AFCAjax) February 13, 2020

Ai bëri debutimin e tij për Ajax në 11 shtator 2016 në ndeshjen kundër Vitesse (1-0).

We have some Hakim Ziyech news… 👀

— Chelsea FC (@ChelseaFC) February 13, 2020

Marokeni ka luajtur 160 ndeshje zyrtare në ekipin e parë të Ajaxit dhe ka shënuar 49 gola. /Telegrafi/

www.telegrafi.com