Ajo që Choupo-Moting bëri në ndeshjen PSG-Strasbourg është vështirë e shpjegueshme, Mbappe nuk i beson syve

07 Prill 2019

Paris Saint Germaini barazoi ndaj ndaj Strasbourgut me rezultat 2-2 në Ligue 1.

Me këtë rast skuadra nga Parisi lëshoi mundësinë për ta siguruar edhe matematikisht titullin në kampionatin elitar francez.

PSG tani i duhet edhe dy pikë, ndërsa në xhiron e radhës luajnë kundër Lilles. Gjithsesi asnjëra nga këto nuk përben lajm në media dhe mes tifozëve në rrjetet sociale më shumë se ajo çka bëri Eric Maxim Choupo-Moting.

Mbappe's reaction to that Choupo-Moting…. clearance (?) is perfection pic.twitter.com/QTvp7jqfQP

— beIN SPORTS USA (@beINSPORTSUSA) April 7, 2019

Teksa rezultati ishte 1-1 dhe bashkëlojtari i tij Christopher Nkunku gjuajti drejt portës kundërshtare dhe të gjithë pritën që PSG të kalojë në epërsi, Choupo-Moting e ndali topin në vijën e portës.

E gjitha kjo është bërë hit në internet pas ndeshjes pasi është diçka që shihet shumë rrallë në futboll. /Telegrafi/

Is this the worst miss of all time? ?

Eyebrows were raised when PSG signed Eric Maxim Choupo-Moting from relegated Stoke City…

But this is something else ? pic.twitter.com/zSudeXAl1b

— Football on BT Sport (@btsportfootball) April 7, 2019

Golat dhe rastet e ndeshjes:

www.telegrafi.com