Al-Khelaifi: Neymar dhe Mbappe nuk do të largohen kurrë nga PSG

13 Gusht 2020

Nasser Al-Khelaifi ka thënë që dy yjet e ekipit, Neymar dhe Kylian Mbappe do të përfundojnë karrierën e tyre te Paris Saint-Germain.

Dyshja ishin të rëndësishëm më rikthimin e çmendur të PSG kundër Atalanta për të arritur në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve të mërkurën në mbrëmje.

Megjithatë, e ardhmja e tyre ka vazhduar të përfolët dhe një largim i tyre nga Parc des Princes gjithmonë ka qenë pjesë e lajmeve.

Lexo po ashtu: Gjesti i madh i Neymarit, i dhuron Choupo-Motingut çmimin ‘lojtari i ndeshjes’

Por, këto thashetheme i ka ndaluar presidenti i PSG-së, Al-Khelaifi, i cili ka thënë se Neymar dhe Mbappe do të përfundojnë karrierën te klubi nga Ligue 1.

“Ney, me Kylian, janë nga lojtarët më të mirë në botë”, ka thënë fillimisht Al-Khelaifi për RMC Sport, pas lojës kur u pyet për yjet e tij.

Lexo po ashtu: Momente kryesore individuale të Neymar në ndeshjen PSG – Atalanta, aty shihet se braziliani mbetet një lojtar i klasit botëror

“Neymar është në tre vendet e para. Neymar ishte njeriu i ndeshjes, ai ishte i shkëlqyeshëm”.

“Ai dhe Kylian nuk do të largohen kurrë. Ata do të qëndrojnë me PSG-në”, përfundoi presidenti i klubit francez. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan