Alarm edhe te Juventus, jo vetëm Cristiano Ronaldo, një tjetër futbollist me Covid-19

14 Tetor 2020

Covid-19 alarmon edhe Juventus. Pas Cristiano Ronaldo, klubi kampion i Italisë ka njoftuar një tjetër rast pozitv. Bëhet fjalë për mesfushorin amerikan Weston McKennie, i cili iu bashkua “Zonjës së Vjetër” në merkaton e verës.

144433182 45965bce E700 43c9 934d 6c45064f8331

“Në respket në normave dhe protokollit, skuadra është në izolim vullnetar”, lexohet mes të tjerash në njoftimin për mediat shpërndarë nga Juventus, që më parë ka zyrtarizuar edhe dy raste pozitivë edhe në skuadrën U-23.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com