Allegri te Chelsea? Conte e ka një përgjigje

Allegri te Chelsea? Conte e ka një përgjigje

Antonio Conte përgatit rikthimin e tij në Itali. Largimi nga Chelsea merr gjithnjë e më shumë formë, e ky është epilog i një dashurie që kurrë nuk shpërtheu.

Atë e do Milani, por të shumtë janë edhe italianët që e duan në stolin e Italisë.

Ndërsa presidenti Roman Abramovich kërkon në vendin e tij Max Allegri-n.

“Ende ka një vit kontratë për gjithçka është e mundur. E rëndësishme është që të jesh gjithnjë gati.

Ky është futbolli. Ne kemi një punë shumë të vështirë, e gjithçka ndryshon në pak kohë. Gjithnjë më pyesni për të ardhmen, por kjo është normale kur trajnon Chelsea-n.

Ne vjet fituam Premier League-n dhe shkuam në finalen e FA Cup. Historia e Chelsea-t flet vetë.

Jam i qetë, pastaj në futboll gjithçka mund të ndodhë. Pra duhet të jesh gati”, tha Conte në konferencën për shtyp përpara sfidës kundër Leicester City-t ditën e nesërme.