Allegrit i ofrohet kontratë e re, italianit do t'i rritet edhe rroga

16 Maj 2019

Trajneri i Juventusit, Max Allegri thuhet se i është ofruar një zgjatje të kontratës deri në vitin 2021 me një përmirësim të lehtë të rrogës.

Sipas La Stampa, takimi i shumëpritur midis Allegrit dhe presidentit, Andrea Agnelli u zhvillua të mërkurën në mbrëmje.

Gazeta shpjegon se Agnelli vuri ‘nĂ« tryezĂ«’ ofertĂ«n e njĂ« rinovimi pĂ«r trajnerin, duke e lidhur atĂ« nĂ« klub edhe pĂ«r njĂ« sezon shtesĂ«.

Gjithashtu, rroga do t’i rritej nga ajo aktualja qĂ« fiton prej 7.5 milionĂ« eurove, tĂ« cilĂ«n e merr pa tatim.

Kjo lëvizje e zyrtarëve të kampionit italian ka të ngjarë të rezultojë me largimin e Paulo Dybalas nga klubi gjersa nuk përjashtohet edhe largimi i Joao Cancelos dhe Miralem Pjanicit.

Lexo po ashtu: PSG me ofertë sensacionale për Allegrin

Ndryshe, në rast të kundërt, Simone Inzaghi i Lazios mund të marrë kontrollin e shtabit teknik të skuadrës së Italisë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com