Alphonso Davies regjistroi një shpejtësi marramendëse në një aksion ndaj Dortmundit

27 Maj 2020

Alphonso Davies tregoi shpejtësinë e tij të madhe gjatë një ndjekje kundër sulmuesit Erling Haaland gjatë derbit gjerman të njohur si Der Klassiker.

Bayern Munich arriti ta mposht Dortmundit në udhëtim te rezultat minimal 1-0 falë një goli të shënuar nga Joshua Kimmich (43’).

Megjithatë, përveç golit, vëmendje të madhe ka fituar edhe një aksionj i pjesës së parë, ku akteri kryesor ishte mbrojtësi i talentuar, Davies.

Lexo po ashtu: Bayern Munich bën një hap të madh drejt titullit – mposht Borussia Dortmundin dhe largohet shtatë pikë

19-vjeçari u nis me shpejtësi për të ndaluar Haaland të shënojë dhe arriti ta ndal edhe pse ishte në një largësi të madhe.

FACT | Alphonso Davies recorded a speed of 35.3 km/h while chasing Erling Haaland 👀 pic.twitter.com/k40LeHj5yo

— Ehson (@Bayern_mania) May 26, 2020

Vrapimi i lojtarit të talentuar shënoi një shpejtësi të madhe prej 35.3 kilometra në orë (35.3 km/h) gjatë ndjekjes së sulmuesit të Dortmundit.

Është e panevojshme të thuhet, por paraqitja dhe vrapi i Davies çmendu rrjetet sociale, ku pati shumë postime dhe komente rreth tij. /Telegrafi/

You never actually have a breakaway if Alphonso Davies is on the field.

— Kiyan Sobhani (@KiyanSo) May 26, 2020

Davies is a cheatcode. #BVBFCB

— Stefan Buczko (@StefanBuczko) May 26, 2020

Alphonso Davies just registered a speed of 35.3km/h (21.9mph) chasing back against Erling Haaland. That's almost into the Top 10 recorded speeds in the @Bundesliga_EN all-time.

— Alex Chaffer (@AlexChaffer) May 26, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com