Ancelotti: Mora përgjigje pozitive nga të gjithë, PSG? Ne kërcejmë, kërcejmë…

21 Tetor 2018

Tre gola për tre pikë, pavarësisht qarkullimit. Napoli i Ancelotti-t i është përgjigjur mirë Udinese-s: “Ata janë të gjithë dëshmi e pjekurisë. Ne dëshironim të fillonim siç kishim bërë para pushimit ndërkombëtar. Ishte një ndeshje e vështirë, por e rëndësishme ishte fitorja. Mora përgjigje të mira nga të gjithë”.

Napoli nuk ka pranuar gol: “Tani po kuptohemi më mirë në mbrojtje, të gjithë kanë punuar mirë”.

Tani forma e testuar është 4-4-2 edhe në qoftë se në dy fazat diçka ndryshon: “Në fazën mbrojtëse është kështu, por kur sulmojmë, përpiqemi të arrijmë në mes të fushës dhe të shtyjmë me shpinë dhe kjo na lejon që të sulmojmë dhe të vertikalizojmë më shpejt dhe të shfrytëzojmë punën e sulmuesve”.

Malcuit po rritet në të djathtë: “Ai ka fuqi të madhe, fizikisht është shumë i fortë, ai duhet të përmirësojë fazën mbrojtëse, por ai është normal, pranë tij ka disa mësues dhe mësimi i tij vazhdon shpejt”.

Një garë e dhimbshme që përgatitet për ndeshjen e Champions kundër PSG: “Udinese gjithmonë ka luajtur ndryshe dhe ne mund të ndryshojmë diçka në fillim, në çdo rast shpresojmë të mos jemi të mbyllur nga PSG. Do të jetë një ndeshje e madhe dhe një nder për ta luajtur. Do të jetë pothuajse vendimtare për kalimin e turnit, por ne po kërcejmë dhe duhet të kërcejmë”. /EDS/

**************************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.
Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.