Andi Zeqiri pritet të jetë shqiptari i radhës në Ligue 1

11 Qershor 2020

Andi Zeqiri nga treguar formë të lartë me Lausannen në kuadër të kategorisë së dytë të futbollit zviceran këtë edicion.

Sulmuesi nga Kosova ka regjistruar 25 paraqitje në Zvicër me Lausennen këtë edicion, duke shënuar 16 gola dhe duke ndihmuar bashkëlojtarët e tij me pesë asistime.

Paraqitjet e tij mbresëlënëse i kanë ndjekur disa klube të ndryshme evropiane.

Lexo po ashtu: Mediat zvicerane shkruajnë për Andi Zeqirin, akuzojnë Kosovën se duan ta marrin lojtarin

Mediumi francez “Lavoixdenord.fr” raporton se për shërbimet e tij interesim ka shprehur edhe RC Lens, skuadra e kategorisë së dytë në futbollin francez.

Lens pas anulimit të edicionit në Francë shkaku i COVID-19, do të garojë Ligën 1 nga edicioni i ardhshëm.

Ndryshe, Zeqiri përfaqëson grupmoshat e reja të Zvicrës në nivel ndërkombëtar.

Interesim serioz për të ka shprehur edhe Përfaqësuesja e Kosovës në krye me trajnerin Bernard Challandesin.

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com