Anglia mund racizmin 6-0, mediat britanike: Të përjashtohet Bullgaria

15 Tetor 2019

Ashtu siç pritej, racizmi i theksuar dhe ngjarjet e rënda në ndeshjen Bullgari-Angli janë shoqëruar me shumë polemika. Mediat angleze janë hedhur menjëherë në sulm, teksa kërkojnë edhe përjashtimin e Bullgarisë.

jQuery(window).load(function() { jQuery(“.galery-slider”).flexslider({ animation: “fade”, controlNav: true, animationLoop: false, slideshow: true, }); });

Titujt në faqet e para të gazetave britanike nuk lenë vend për interpretime. Ato e quajnë “turp” atë që ndodhi në stadiumin e Sofies. Në komentet e të përditëshmeve angleze shpjegohet me detaje sjellja e tifozëve bullgarë, duke nënvizuar faktin se ata kaluan çdo limit të mundshëm….
(balkanweb)

www.balkanweb.com