Arminia Bielefeld dhe Stuttgarti inkuadrohen në Bundesliga – Heidenheimi luan barazhin me Werder Bremenin

28 Qershor 2020

Arminia Bielefeld (kampion i Bundesliga 2) dhe Stuttgarti do të jenë në edicionin e ri në Bundesliga, ndërsa Heidenheimi do të luajë në barazh me Werder Bremenin.

Bielfield arriti të mposhte pikërisht Heidenheimin me rezultat bindës 3-0, për të blinduar pozitën e parë me 68 pikë.

Në anën tjetër, Stuttgarti ka pësuar humbje në xhiron e fundit nga Darmstadi që kishte në lojtar më pak në fushë, mirëpo fitoi 3-1.

Da ist das Ding! 🥰🥳#DSCFCH pic.twitter.com/B6uE5h0m8r

— DSC ArminiaBielefeld (@arminia) June 28, 2020

Stuttgarti u pozicionua në vendin e dytë në Bundesliga 2, dhjetë pikë më pak se lideri Bielefield, e që i mjaftoi të rikthehej në elitën e futbollit gjerman.

Hiedenheimi ishte tejet me fat që arriti të siguronte barazhin me Werder Bremenin me një pikë më shumë se Hamburgu që pësoi humbje 2-1 ndaj Sandhausen.

82. Minute:

🔁 Danke für deinen Einsatz, @Mario_Gomez. Für den Torschützen ist Sasa #Kalajdzic im Spiel. pic.twitter.com/rKBL1miEAw

— VfB Stuttgart (@VfB) June 28, 2020

Kujtojmë se edhe Werderi i Milot Rashicës ishte shumë afër të binte në Bundesliga 2, mirëpo që arriti të fitonte dje (e shtune) 6-1 kundër Kolnit, për të fituar së paku barazhin.

Nga Bundesliga në Bundesliga 2 kanë rënë Fortuna Dusseldorfi dhe Paderborni, për t’i liruar vendin kështu Arminia Bielefeld dhe Stuttgartit inkuadrimin në elitën e futbollit gjerman. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com