Arsenal 3-0 Rennes, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

15 Mars 2019

Skuadra angleze Arsenal ka siguruar çerekfinalen në Ligën e Evropës.

Topçinjtë kanë arritur ta përmbysin rezultatin nga ndeshja e parë përballë skuadrës franceze Rennes.

Francezët kishin triumfuar 3-1 në ndeshjen e parë, ndërsa në Emirates Stadium, Arsenali tregoi dhëmbët duke i mposhtur me rezultat 3-0.

Pierre Emerick Aubameyang me dy gola dhe Maitland – Niles me një tjetër i dhanë triumfin Arsenalit.

⚫️ W A K A N D A F O R E V E R ⚫️ pic.twitter.com/KpPA6ZxjvE

— Arsenal FC (@Arsenal) March 14, 2019

Ishte sulmuesi gabonez, Aubameyang që në fund të ndeshjes mori notën më të lartë.

Ndërkohë paraqitje të mirë patën edhe Maitland – Niles, Sead Kolasinac dhe Aaron Ramsey.

T E A M ?

? #UEL pic.twitter.com/gdToMK3qeU

— Arsenal FC (@Arsenal) March 14, 2019

Dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi luajtën gjatë 90 minutave dhe ishin ndër më të mirët në fushë.

Tek skuadra mysafire nota më e ulët shkoi për portierin Koubek. /Telegrafi/

www.telegrafi.com