Arsenal – Chelsea, formacionet zyrtare të finales së madhe të Kupës FA

01 Gusht 2020

Arsenali dhe Chelsea kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e madhe finale të Kupës FA.

Rivalët e mëdhenj londinez, Topçinjtë dhe Blutë do të luajnë mes vete për trofeun e Kupës FA, i cili do të ishte i pari i sezonit për secilën skuadër.

Të dy klubet kanë treguar formë të lartë në këtë garë dhe kanë arritur në finale me merita, duke eliminuar skuadra të forta.

Next stop: @WembleyStadium ?

? @Arsenal
? @ChelseaFC #HeadsUpFACupFinal pic.twitter.com/Ji1fVkx1eM

— The Emirates FA Cup (@EmiratesFACup) August 1, 2020

Sikurse Mikel Arteta, ashtu edhe Frank Lampard synojnë ta fitojnë trofeun e parë si trajner, por edhe të parin për ekipin e tyre këtë sezon.

Arteta dhe Lampard kanë vendosur të startojnë me lojtarët më të mirë në këtë finale, edhe pse dy trajnerët kanë mungesa të theksuara.

? HEAD TO HEAD ?

Two London giants battle for #EmiratesFACup glory in the #HeadsUpFACupFinal ?

Presented by @Cognizant pic.twitter.com/z5l7itKUHU

— The Emirates FA Cup (@EmiratesFACup) August 1, 2020

Takimi pritet të fillojë nga ora 18:30 dhe zhvillohet në stadiumin Wembley.

Te Arsenali nga minuta e parë luan edhe ylli shqiptar, Granit Xhaka.

Arsenal: Martinez; Holding, Luiz, Tierney; Bellerin, Xhaka, Ceballos, Matiland-Niles; Pepe, Lacazette, Aubameyang;

Chelsea: Arrizabalaga; James, Rudiger, Zouma; Azpilicueta, Jorginho, Kovacic, Alonso; Mount, Giroud, Pulisic; 

/Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com