Arsenal – Standard Liege, formacionet zyrtare: Mustafi dhe Vojvoda nga minuta e parë

03 Tetor 2019

Arsenali do të jetë nikoqir i skuadrës belge Standard Liege në xhiron e dytë të Ligës së Evropës.

Dy skuadrat ndodhen në Grupin F dhe e kanë nisur me fitore aventurën evropiane.

Arsenal triumfoi me rezultat bindës 0-3 te Eintracht Frankfurt, derisa Standard mposhti 2-0 klubin portugez Guimares.

Dy skuadrat tani do të përballen në Emirates stadium për pozitën e parë në grup.

Tek vendasit nga minuta e parë në fushë do të jetë Shkodran Mustafi, derisa Granit Xhaka është në bankën rezervë.

Ndërsa për mysafirët titullar si gjithnjë është mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda.

Formacionet zyrtare:

📋 Tonight’s team news is in!

🇪🇸 @HectorBellerin starts
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 @ReissNelson9 returns
🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 @KieranTierney1 also named in starting XI

🏆 #UEL

— Arsenal (@Arsenal) October 3, 2019

Arsenal: Martinez, Bellerin, Mustafi, Holding, Tierney, Ceballos, Torreira, Willock, Maitland-Niles, Martinelli, Nelson.

👥 Starting XI @Standard_RSCL: Milinkovic-Savic, Vojvoda, Vanheusden, Laifis, Gavory, Cimirot, Bastien, Mpoku, Boljevic, Lestienne & Emond#ARSSTA #UEL #COYR 👊 pic.twitter.com/WbQVVRxjD4

— Standard de Liège (@Standard_RSCL) October 3, 2019

Standard: Savic, Vojvoda, Vanheusden, Laifis, Gavory, Lestienne, Boljevic, Cimirot, Bastien, M’Poku, Emond. /Telegrafi/

www.telegrafi.com