Arsenali duhet të fitojë me çdo kusht ndaj Leciesterit – formacionet zyrtare

07 Korrik 2020

Arsenali do të jetë nikoqir i Leicester Cityt për takimin që zhvillohet në kuadër të javës së 34-të në Ligën Premier.

Të dy skuadrat i kanë publikuar formacionet për takimin që luhet nga ora 21:15 në stadiumin ‘Emirates’.

Për këtë sfidë, Mikel Arteta nuk mund të llogarisë në Callum Chambers, John Jules, Bernd Leno, Pablo Mari dhe Martinelli, që janë të lënduar.

❤️ Home again…

🔜 #ARSLEI pic.twitter.com/zcipEXnGAy

— Arsenal (@Arsenal) July 7, 2020

Në anën tjetër, Brendan Rodgers do të jetë pa, Ben Chilwell, James Maddison Ricardo Pereira dhe Amartey, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Arsenalit:Martínez; Mustafi, Luiz, Kolasinac; Bellerín, Ceballos, Xhaka, Tierney; Saka, Aubameyang, Lacazette.

Formacioni startues i Leicesterit: Schmeichel; Bennett, Evans, Söyüncü; Justin, Ndidi, Tielemans, Albrighton; Pérez, Iheanacho, Vardy. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com