Arsenali fiton ndeshjen e parë ndaj Napolit

11 Prill 2019

Arsenali ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Evropës me rezultat 2-0.

Topçinjtë ishin më të mirë prej fillimit deri në fund duke i radhitur rastet para portës së Alex Meret.

Arsenalit iu deshën vetëm 15 minuta ta gjejnë golin e parë.

Një aksion i bukur i tyre u shndërrua në gol pas asistimit të Maitland-Niles drejt Aaron Ramseyt.

Aaron Ramsey . (Photo by Catherine Ivill/Getty Images)

Nuk vonoi shumë dhe erdhi edhe goli i dytë. Kalidou Koulibaly shënoi në portën e tij pas një goditje të Torreiras.

Lucas Torreira . (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë edhe pse skuadrat u hapën dhe kishte shumë raste, nuk erdhi asnjë gol.

Mesut Ozil . (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Ramsey dhe Aubameyang kishin raste të mira në fund, por goditjet e tyre nuk e qëlluan kuadratin.

Aubameyang e Hysaj . (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Arsenali do të udhëtojë te Napoli me një rezultat shumë të mirë nga ndeshja e parë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com